ŻYcie

Możliwe przyczyny

Błąd połączenia

Jeśli piec został właśnie zainstalowany i podłączony, należy zawsze pamiętać o możliwym błędzie połączenia. W zasadzie, kuchenek można również podłączyć do strumienia świetlnego 230 V zamiast do prądu trójfazowego. Ze względu na wysoką wydajność połączenia, może działać tylko maksymalnie dwie z czterech płyt grzewczych. Zwłaszcza w przypadku starszych mieszkań, są takie połączenia na nowo.

Oczywiście może to być także błędne połączenie (połączenia niesłusznie połączone). Jednak tylko specjalista może to stwierdzić za pomocą odpowiednich pomiarów. Powoduje to, że błąd może leżeć w obłożeniu. Określa również, czy potrzebne są wszystkie zworki i czy wszystkie fazy są obecne na połączeniu.

bezpiecznik uszkodzony

Kuchenka ma zwykle trzy bezpieczniki. W przypadku usterki dwóch bezpieczników może się zdarzyć, że dwie płyty nadal działają, ale już nie reszta. Bezpieczniki są zainstalowane w piecu i nie są widoczne dla laika.

Uszkodzona obieg grzewczy

Zasadniczo istnieje możliwość uszkodzenia kompletnego obiegu grzewczego. W takim przypadku naprawa może być nieco droższa.

Środki własne

Sprawdź skrzynkę bezpieczników czy wszystkie bezpieczniki ciepła są przełączane

  • gdy piec został właśnie podłączony wyłączyć bezpieczniki w skrzynce bezpieczników i są to sprawdzone przez elektryka połączenie kuchenka usług
  • klienta lub u klienta naprawa urządzenia komunikują
  • Tips & Tricks nie Jeżeli należy spróbować kuchenka elektryczna się dołączyć, dokończyć lub dołączyć. Prace takie mogą być wykonywane wyłącznie przez elektryka, a do przeprowadzenia testu wymagane są odpowiednie przyrządy pomiarowe. Prąd stały jest ZAWSZE śmiertelny!
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz