ķēDes zāģis: ķēdes eļļošanas pārbaude un regulēšana

zāģa ķēdes eļļa ir ārkārtīgi svarīga ķēdes zāģim, un tā tiek patērēta ļoti ātri. Dažos gadījumos var būt nepieciešams pielāgot eļļošanu. Kā tas darbojas un ko tas kalpo, sīkāk paskaidrots šajā rakstā.

zāģa ķēdes eļļas funkcija

ķēdes eļļa nodrošina minimālu berzi starp ķēdi un sliedes gropi. Ja eļļošana ir pārāk zema, sliede būs ļoti ātri noderīga, un arī ķēde būs bojāta.

Motorzāģu eļļas patēriņš bieži vien nav pietiekami novērtēts - pat salīdzinoši normālā režīmā, zāģis patērē aptuveni 0,4 l eļļas stundā. Ļoti svarīgi ir pārbaudīt eļļas līmeni un regulāri atjaunot eļļu.

Eļļas un viskozitāte

Zāģu ķēdes eļļas satur gan minerāleļļu, gan augu eļļas bāzes produktus bez kaitīgām piedevām. Profesionālā mežsaimniecības darbā šīs organiskās eļļas parasti tiek apzīmētas, jo tās ir pilnīgi bioloģiski noārdāmas un ražotas bez bīstamām videi kaitīgām piedevām, kā arī nav bīstamas ūdenim. Tomēr šo eļļu trūkums ir viņu tendence "sacietēt" un kļūt lipīga. Tāpēc eļļas daudzumam, ja tas ir iespējams, zāģējot, vienmēr mazliet jāpielāgo.

Tas ir taisnība, pat ja jūs izmantojat rapšu eļļu vai citas pārtikas eļļas. Tos var ērti izmantot zāģēšanai ar īsiem zobeniem. Tomēr to viskozitāte un saķere ir ievērojami zemāka nekā rūpnieciski ražotās zāģa ķēdes eļļas, tādēļ šajā gadījumā vienmēr jāmaina arī eļļas daudzums.

Ķēdes eļļošanas pārbaude. Vislabāk ir pārbaudīt pareizo iestatījumu, turot zāģi ar sliedes galu aptuveni 20 cm virs spoža virsmas. Pēc apmēram 30 sekundēm, kad ķēde darbojas, uz virsmas jābūt noplūdes eļļai. Ja eļļas izsekojamība parādās agrāk, eļļošana ir iestatīta pārāk augsta, ja eļļas izsekošana nav redzama, eļļošana jānoregulē augstāka.

Regulējamas eļļas eļļošanas pielāgošana katram modelim ir nedaudz atšķirīga, lūdzu, skatiet sava zāģa lietošanas pamācību.

Padomi un triki Nemaz nerunājot par eļļas miglu, tas var radīt veselības problēmas.

Dalieties ar draugiem

Atstājiet savu komentāru