Cięcie papieru smołowego - tak to działa najlepiej

Odpowiednie narzędzia do cięcia na długość

Zasadniczo można ciąć bardzo cienkie deski dachowe za pomocą odpowiednio mocnych nożyczek. W większości przypadków będzie to żmudne i czasochłonne.

Inne narzędzia, które mogą być również używane to

noże

  • uniwersalny nóż
  • ostrze hakowe
  • Do ręcznego cięcia, hak jest dobrym wyborem. Pozwala również na mocne cięcia grubszych desek dachowych. Jeśli pociągniesz je od góry do dołu pociągiem, możesz również oddzielić bardzo mocno. Jednocześnie możliwy jest bardzo precyzyjny krój z dużą mocą.

Odpowiednie piłowanie?

Zasadniczo można użyć odpowiedniej piły do ​​wszystkich zadań związanych z separacją. Piła jest jednak zawsze problematyczna w przypadku papy.

Piły łatwo powodują rozrywanie się membran dachowych. Takie pęknięcia mogą później prowadzić do problemów z szczelnością. Jeśli chcesz użyć piły, koniecznie użyj specjalnego brzeszczotu piły bitumicznej.

Takie specjalne brzeszczoty są drogie i często trudne do zdobycia.

Frezy uniwersalne

Frezy uniwersalne są dobrą i bezpieczną alternatywą. Dzięki nim możesz całkiem uniknąć kontuzji jako laika. Liczne możliwości regulacji umożliwiają wygodne cięcie. Pomocna jest tu także funkcja kontroli cięcia wielu urządzeń.

Prawidłowe cięcie

Zawsze ostrożnie ciąć dachówki, uważając, aby nie uszkodzić kartonu. W szczególności należy zachować ostrożność, aby karton nie był zagięty ani wygięty w żadnym punkcie. To też może je uszkodzić.

Zaznaczyć żądaną długość cięcia przed cięciem i upewnić się, że zawsze sprawdzasz linię cięcia za pomocą poziomnicy. Zawsze należy najpierw oznaczyć cięcie przed cięciem.

Porady i wskazówki W szczególności przy pomocy haka upewnij się, że używasz go prawidłowo i nie zranisz się. Ze względu na dużą siłę cięcia, ostrze hakowe może spowodować obrażenia.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz