Mata drenażowa: jakiej ceny należy się spodziewać?

Maty drenażowe mogą być bardzo przydatne. Można ich również używać pod tarasem lub na balkonie. Jakie ceny można oczekiwać za maty drenażowe i jakie różnice cen występują w matach, przeczytaj tutaj.

funkcją MATADRENA mat drenażowych

stosowane są wszędzie tam, gdzie woda ma być szybko usuwane z podbudowie. Zapobiegnie to nagromadzenie wody uszkodził podbudowę przez zamrażanie albo pozostawiając otwory i puste miejsca, w których można go odzyskać zebrać więcej wody stałe.

Mata drenażowa jest zawsze wykonana z tworzywa sztucznego. Z reguły jest to film ze specjalnymi wypustkami. Pryszcze te tworzą się po wnękach instalacyjnych, w których może zbierać się odciek. Z pustych przestrzeni woda jest następnie odprowadzana bez ciśnienia do punktu odwadniania.

stosować maty drenażowe zazwyczaj

  • jako warstwa rozdzielająca (warstwa izolacji) między szczelnych warstw powierzchniowych i
  • bazowej na tarasach są kafelki

ogólne Ceny w zależności od producenta i ceny produktów mogą być różne

z balkonem. Zaczynają się one od około 10 EUR za metr bieżący. Maty drenażowe mają zwykle szerokość 100 cm. W rezultacie cena za metr kwadratowy wynosi 10 EUR za m². Długości towarów w sztukach jednostkowych mogą być różne, w wielu przypadkach długość wynosi około 15 metrów. W przypadku zakupu całkowitej długości cena za metr może czasami zostać zmniejszona.

Czynniki cenowe

Grubość folii jest zwykle decydująca również dla ceny. W przypadku folii o grubości 8 mm zwykle trzeba się spodziewać nieco więcej (około 15 EUR za metr). Kupujący ale należy porównać grubość i jakość wraz z ceną zawsze - różnice cenowe dla mat drenażowych może być dość znaczna.

Porady i triki Maty drenujące mogą również służyć do oddzielania powierzchni. Dzięki temu unika się, na przykład, w układanych kamieni naturalnych (tutaj są szczególnie ważne maty drenażowe) lub płytki stres pęknięcia i uszkodzenia przez oddzielenie powłoki i podłoża.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz