żEl materac: Zalety i wady dzienny

Gelmatratzen są pośrednim pomiędzy wodnym i materace piankowe. Łączą one zalety obu typów materacy, ale mają również pewne wady. Dowiedz się o zaletach i wadach materacy żelowych tutaj.

Co to jest żelowy materac?

Materac żelowy składa się z gumowej tulei wypełnionej lepkim płynem. Daje to ciśnienie podobne do łóżka wodnego, ale nie wytwarza hałasu.

Zalety materaca żelu

warstwę żelu jest wrażliwy na działanie hałasu amatorów wodonośne idealnym rozwiązaniem, ponieważ nie daje dźwięku, ale jak wodnym reaguje na przepływ i ciśnienie. Kolejną zaletą nad wodnym że reaguje tylko wybiórczo: Poczujesz nie „fale”, kiedy ruchy partnera.
Dużą zaletą jest łatwość Allergy: Rdzeń z żelu otoczony gumowaty materiał, na którym nie ma roztocze mogą się gromadzić. Poza tym powierzchnia jest łatwo zetrzeć, gdy zdarzy się wypadek. Materac pokryty jest zmywalną osłoną na materac, którą należy myć regularnie. Co należy tutaj zauważyć, można znaleźć tutaj.
Innym pozytywnym aspektem jest trwałość materacy żelowych: powinny one trwać dłużej niż zimna pianka i materace sprężynowe. W porównaniu do łóżka wodnego wysiłek w zakresie konserwacji jest znacznie niższy, ponieważ żel nie wymaga leczenia. Nachteile Wady materaca żelowego

Największą wadą materaca żelowego jest jego waga. Materac żelowy może ważyć do 150 kg, co jest prawdziwym problemem przy wymianie lub przenoszeniu materaca. Nawet zdjęcie pokrowca na materac może okazać się trudne.

Inną wadą jest niedostateczna oddychalność. Oczywiście żel nie może oddychać, co może prowadzić do zwiększenia pocenia się i gromadzenia wilgoci na materacu. Jednak temu problemowi można przeciwdziałać dzięki dobrej końcówce. To nie tylko zwiększa komfort snu, ale także zapewnia lepszą wentylację i pochłania nadmiar wilgoci.
Na koniec należy odnotować wzrost ceny zakupu. Materace żelowe są znacznie droższe niż np. materace piankowe. Mogą one jednak trwać dłużej. Przegląd aktualnych cen można znaleźć tutaj.
plusy i minusy w skrócie korzyści

niedogodnościselektywne dostosowanie się do ciała
wysoka waga alergicy(milbenarm)
słabe krążenie powietrza (nadmierne pocenie się)Silent
wysokiejcena zakupu bez wysiłku konserwacyjnych
żadnego wpływu amortyzacji
Tips & TricksWie wszystkie Występują również duże różnice w jakości materaców w materacach. Ponadto stopień twardości musi być optymalnie dostosowany, aby zapewnić komfortowy sen. Dlatego zdecydowanie powinieneś mieć swój żelowy materac przed zakupem próbki.
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz