Zasady

energii stalowy komin Zasady komina ze stali nierdzewnej samym w wielu częściach przepisach dotyczących kominów w ogóle. Cechy szczególne to minimalne odległości do utrzymania i kierunek włożenia rur. Obowiązkowe jest przyjęcie przez odpowiedzialny kominiarza.

przezroczysty lub nieprzezroczysty kolor

W oficjalnej terminologii, kominek w palenisku, złączki lub dym rury, wylot komina i pokój instalacja składa. Częściowe regulacje blokujące dotyczą całego systemu. Rzeczywisty komin ze stali nierdzewnej składa się z rury spalinowej i ujścia komina.

Komin wykonany ze stali nierdzewnej musi być opatrzony technicznym znakiem CE i wyprodukowany zgodnie z zatwierdzonymi zasadami budowlanymi. Oprócz ogólnych przepisów obowiązujących w całych Niemczech mogą obowiązywać dodatkowe zasady regionalne. Kominiarz zna cię i należy się z nim zapoznać przed zakupem i montażem komina ze stali nierdzewnej. podano naturalnie

złącze lub rur spalinowych

Gdy materiał ze stali nierdzewnej, bezpieczeństwa pożarowego rury spalinowej. Połączenie kominka z kominem powinno być możliwie jak najkrótsze. Zmniejsza to ryzyko pożaru i minimalizuje możliwe przypalenie się komina. Prowadzi to do gromadzenia się dymu i częstego czyszczenia. Kominiarz bada również możliwe alternatywy.

Podczas przejazdu przez palne ściany należy zachować minimalną odległość 40 centymetrów. Dotyczy to również wszystkich innych palnych części. Regionalnie specyfikacja odległości może się różnić. Rura spalinowa nie może być prowadzona przez niedostępne wnęki.
Kominiarz musi mieć swobodny dostęp podczas demontażu rury dymowej lub złącza. Każde zamierzone zamknięcie ściany może być wykonane dopiero później.

odbytu i otwór

  • przekrój dostosowany do wielkości i wydajności paleniska
  • bez kontroli, nie zaobserwowania lub niedostępne przestrzenie
  • minimalnej odległości do palnych elementów budowlanych, takich jak belki zamontowane na stałe dziesięć centymetrów
  • stabilny zgodnie z instrukcjami producenta do wykonania urządzenia podtrzymujące
  • głowicy komina lub dach usta lub spawane
  • komin ujście przynajmniej czterdziestu centymetrów powyżej pierwszego
  • minimalna wysokość, do okna górne krawędzie jeden metr w ciągu 15 metrów
  • w lesie blisko stu metrów dodatkowy
  • ochrona iskrzenie odległości poziomej na dachu co najmniej 2,30 m
Tips & TricksAuf bezpiecznej stronie jesteś, jeśli masz komin stalowy jako Kup kompletny system. Komponenty są zatwierdzone i spełniają wszystkie przepisy. Możesz skupić się wyłącznie na zgodności z lokowaniem i zezwoleniami.
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz