Usuwanie pianki budowlanej ze skóry

Podczas pracy z pianką budowlaną szybko może się zdarzyć, że dostanie się również na skórę - szczególnie na dłonie. W poniższym przewodniku pokażemy Wam sposoby na uzyskanie pianki PU z dłoni lub skóry.

Definicja pianki budowlanej

Piana drzewna znana jest pod wieloma nazwami. Niezależnie od tego, czy chodzi o piankę PU, piankę montażową, Zargenschaum, piankę izolacyjną czy piankę izolacyjną, zawsze są to bardzo podobne pianki, które są wytwarzane głównie na bazie poliuretanu. Stąd nazwa pianka PU.

Wszechstronne możliwości zastosowania

Można to również wykorzystać do uzyskania wielu możliwych zastosowań. Ponieważ można stosować uniwersalną piankę montażową, tak samo postępuje się podczas obróbki pianki montażowej. To z kolei oznacza, że ​​można szybko uzyskać piankę PU na skórze.

Szybko również skrawki materiału budowlanego na skórze

Bausaum trzyma się szybko w dłoniach i wysycha. Usuwanie nie zawsze jest łatwe. Istnieje kilka opcji do wyboru, takich jak usuwanie pianki z rąk lub skóry:

  • mechaniczne usuwanie
  • usuwanie chemikaliów
  • zapobiegawcze zabezpieczenie

mechaniczne usuwanie pianki PU ze skóry

typowe narzędzie do usuwania lub pędzel do paznokci. Jednak pianka montażowa bardzo dobrze przylega do skóry. Oznacza to, że musisz dość intensywnie szorować, aż pianka montażowa zostanie w rozsądnym stopniu usunięta. Specjalnie dla osób o bardzo wrażliwej skórze metoda ta jest zatem ograniczona. Sytuacja jest podobna przy równoczesnym stosowaniu pasty do mycia rąk.

Usunąć pianę budowlaną za pomocą chemikaliów z rąk

Do usuwania piany z konstrukcji nadaje się specjalny środek do czyszczenia pianki PU i aceton. Jednakże te pierwsze są wyjątkowo ryzykowne w stosowaniu na skórze, ponieważ dokładny skład nie jest znany lub nie jest klarowny z powodu terminów chemicznych. Z drugiej strony acetonu można użyć raz lub dwa razy, aby usunąć piankę PU z rąk.

Jednak aceton nie jest całkowicie bezkrytyczny. Aceton usuwa wilgoć ze skóry. W rezultacie skóra staje się krucha, spieka i może prowadzić do krwawych, a przede wszystkim bolesnych inkrustacji. Ogólnie rzecz biorąc, ręce są bardzo kruche, nawet jeśli po czyszczeniu zawsze używasz odpowiednio bogatego kremu do rąk. Jeśli potrzebujesz tylko oczyścić ręce z pianki na zmianę, aceton jest w porządku. Nie przy regularnym użyciu. Prä Zapobiegawczo chronić skórę i dłonie przed pianką PU

Szczególnie przydatne jest zapobiegawcze zabezpieczenie dłoni. Bauschaum zasadniczo nie utrzymuje się na tłustych lub tłustych powierzchniach. Dlatego dobrze umyj ręce przed rozpoczęciem pracy z pianką PU i natychmiast usuń pozostałości pianki, pozostawiając skórę w znacznym stopniu wolną od lepkiej pianki budowlanej. Ale również cienkie oddychające rękawice gumowe byłyby odpowiednią miarą, więc nie musisz myć rąk pianki PU.

Porady i triki Nie tylko na dłoniach lub skórze może dojść do niewygodnej pianki budowlanej. Nawet usunięcie pianki budowlanej z odzieży może być trudne.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz