Dach krokwi

Dach krokwiowy to tradycyjny dach Europy Środkowej i Północnej. Ogranicza jednak również możliwości projektów dachów i dodatkowych elementów, takich jak lukarny czy świetliki dachowe. Mimo to ma zalety, które czynią ją atrakcyjną dla innych konstrukcji dachowych. Poniżej dowiesz się wszystkiego o dachu krokwi.

struktura dachu krokwi dachu, krokwi

Gdy krokwiach dachowych stron prowadzone od dołu na zewnątrz w górnej środkowej ku sobie nawzajem i są obsługiwane tak, quasi siebie. Ciężar całej więźby dachowej wraz ze skórą dachu pochodzi od krokwi. Tak więc ogromne siły poziome działają w obszarze stopy krokwi, co czyni szczególnie masywną podkonstrukcję konieczną.

ważny element: ościeżnicy i ościeżnicy

To podłoże jest Drempelkonstruktion (ościeżnicy) nim obwodowy pasek pierścieniowy jest przyłączony tradycyjny, który z kolei jest podłączony do krokwi dachu. Prawidłowe i właściwe wykonanie Drempelkonstruktion jest w dużej mierze jeden z kluczowych elementów konstrukcji dachu krokwi.

Daszki ze spar są budowane z 30 stopni

Im bardziej płaski dach, tym bardziej skomplikowany jest statyczny. Dlatego krokwi kratownice dachowe są zwykle wykonane z pochylenia dachu 30 ° C i więcej, to jest, że szczególnie w stromych dachach. Daje to bardzo szczególne korzyści.

korzyści z dachu krokwi

  • więcej przestrzeni życiowej w poddasza ze względu na strome krokwi
  • masa jest całkowicie odprowadzane przez wieńca na ścianie kolana, brak zakłócających belki nośne
  • Zużycie drewna w dachu krokwi jest stosunkowo niska

Zaletą najbardziej wiarygodne jest fakt że nie ma żadnych przeszkadzających belek nośnych na całej powierzchni podłogi. Zapewnia to nie tylko wolną i dobrze zaplanowaną powierzchnię poddasza. W zależności od reszty budowy domu również eliminuje ścian nośnych, które działają poprzez plan, ponieważ masa jest usuwany przez ściany zewnętrzne.

Wady dachu krokwiowego

Jednak to właśnie te zalety przynoszą również bardzo specyficzne wady.

  • krokwie każda połowa dachu musi koniecznie zmierzyć
  • bo krokwie sam czerpać masę, są zagłębienia do okien dachowych i świetlików jedynymi możliwymi szerokościach dom
  • (głębokość) są maksymalnie 8 do 9 m ograniczonych
  • czterospadowy konstrukcje są bardzo trudne do zrealizowania

specjalnych form konstrukcji dachu krokwiowo

wadą głębokości budowlanej coś można ominąć planując dach jętki zamiast czystego krokwi dachu. Kratownica wiązki kołnierz jest krokwi dachu, ale po przeciwnych stronach belki są prawie na 1/3 wysokości poziomych prętów - połączone ze sobą - belki kołnierz. W rezultacie możliwe są szersze wersje Kehlbalkendach.

Dodatkowe zalety jako osłona przepustu

Ponadto szyny wlotowe mogą być również wykonane jako podwójne kleszcze. Często jętki przynieść w tym szczególnym rodzaju dachu krokwiowo innych zalet: można użyć jętki jako podstawowe ramy strychu na suficie.

Alternatywy

Niektóre z powyższych problemów i wad można zneutralizować za pomocą kombinowanych krzeseł. Na przykład, jeśli połączymy płatwiową i krokwiową.

Wskazówki i wskazówki W szczególności po II wojnie światowej dachowe krzesło krokwiowe uznano za miarę nowoczesnej konstrukcji domu. Tak więc nie jest zaskakujące, że zawartość substancji stałych domów wynika z pierwszych powojennych dekadach z krokwi i krawat belki kratownicy.

W dzienniku domowym można również znaleźć wiele informacji na temat innych kratownic, takich jak Pfettendachstuhl.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz