Folia okienna Izolacja cieplna

W domu lub mieszkaniu "dziury" w murze wnoszą duży wkład w ilość energii potrzebnej do ogrzewania i chłodzenia. Eksperci szacują straty na poziomie od 20 do 25 procent, gdy istnieją przeszklone przeszklenia. Oprócz uszczelnienia do ram i skrzynek rolet i powierzchni płyty jest łatwa do modernizacji. Oprócz efektu oszczędzania energii, folie okienne do izolacji cieplnej zapewniają również ochronę przed promieniowaniem słonecznym i UV.

Możliwe są dwa rodzaje folii okiennych

Podczas gdy zewnętrzne folie okienne mają być nakładane płasko na szyby, folie izolacyjne wewnątrz są dostępne zarówno do klejenia powierzchniowego, jak i do czystego łączenia ram. Z reguły zewnętrzne folie okienne zapobiegają promieniowaniu słonecznemu przez cały rok, a przy odpowiednim typie folii - promieniowaniu UV. Efekt izolacji w stosunku do ciepła z wnętrza jest niższy niż w przypadku folii wewnętrznych. Czyste folie chroniące przed słońcem są podbarwione lub odbite z jednej strony - folie z filtrem UV, folia nałożona na szybę nie jest widoczna.

W przypadku specjalnych folii odpornych na zimno nakładanych płasko od wewnątrz, przenikanie ciepła powierzchni czystego panelu można zmniejszyć nawet do trzydziestu procent, co jest szczególnie korzystne w przypadku starych, po prostu oszklonych okien. Ponadto przy odpowiednim wiązaniu długa trwałość i niewrażliwość. Te wewnętrzne folie są również dostępne ze zintegrowanym filtrowaniem UV. Przyklejenie folii okiennej do ramy okna zwiększa efekt izolacji termicznej. Dwustronna taśma jest używana na ramie, a folia jest naciągnięta na nią. Ze względu na odległość folii do szyby tworzy wnękę, która ogromnie zwiększa izolację za pomocą zamkniętej warstwy powietrza. Warunkiem jest jednak stuprocentowa szczelność aplikacji. Folie kurczą się podczas podgrzewania i pełnią funkcję drugiej tarczy.

Obliczanie strat ciepła przez szyby okienne Ba Fizyka budowli wykorzystuje tak zwaną wartość U do pomiaru oporu cieplnego (W) materiału. W budownictwie typowe typy okien są przypisane do okien: okno z pojedynczym szybem ma niewiele mniej niż sześć W, okna z podwójnymi szybami lub nieszkliwione trzy okna i okna ze szkłem termoizolacyjnym około 1,3 W.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz